Harry Potter. Pakiet 7 książek

Harry Potter- klasyka powieści fantastycznych

Książki fantastyczne to coś co uwielbiają fani w każdym wieku. Zarówno starsi jak i młodsi. Wpływ na to ma nie tylko zamiłowanie ludzi do zagłębiania się w innych światach, ale też kunszt pisarski autora, który taką książkę napisał. J.K. Rowling to brytyjska pisarka, która zasłynęła serią książek o Harrym Potterze. Czarodziej ten to nie tylko jedna z najbardziej znanych postaci na świcie, ale także bohater, który został przedstawiony publiczności na wielkim ekranie. Harry Potter. Pakiet 7 książek posłużył za wzór do stworzenia adaptacji filmowej z Danielem Radcliff, Emmą Watson oraz Rupertem Grint.

Książki o Harrym Potterze

Harry Potter. Pakiet 7 książek to pozycja obowiązkowa dla każdego fana fantastyki. J.K. Rowling weszła już na stale do kanonu najpopularniejszych pisarzy XXI wieku. Jej twórczość została gorąco przyjęta przez fanów, a każda kolejna książka była wielkim wydarzeniem na rynku wydawniczym. Sama pisarka jednak nie spoczywa na laurach, gdyż pisze coraz to nowsze książki, a i lubi swoimi zyskami ze sprzedaży książek dzielić się z ludźmi w potrzebie. Jest ona znana ze swojej działalności filantropa. Harry Potter wraz z dwójką swoich przyjaciół spędzili ze sobą wiele lat zarówno w Hogwarcie na nauce jak i poza murami szkoły poznając magiczny świat. Nic więc dziwnego, że ta trójka walczyła ramię w ramię przeciwko Lordowi Voldemortowi. Ta postać znana również jako czarny pan, chciała kontrolować i zniszczyć cały dotychczasowy świat magii. Postawił on sobie za cel również Harry’ego, którego rodziców zabił gdy on sam był jeszcze mały. Potter od tego czasu ma na czole bliznę, która symbolizuje to ówczesne zdarzenie.

Mury Hogwartu, czyli szkoły, w której nie jedna osoba chciałaby się uczyć

Hogwart- znany jest jako szkoła magii i czarodziejstwa. By tam się dostać trzeba dostać list mówiący o tym, że jest się czarodziejem. Taki list dostał również Harry Potter, w bardzo młodym wieku. Od tego momentu chłopiec nie tylko zaczął uczyć się wcześniej nie znanych mu rzeczy, ale także dostał okazję by poznać życie poza jego toksycznym domem. Przybrani rodzice Harry’ego nie byli dla niego jak prawdziwa rodzina. Zapewniali oni mu dom jednak chłopiec nie zaznał w nim rodzinnego ciepła. Potter wyruszając do Hogwartu za okazję poznać nowych przyjaciół, którzy pomogą mu w najcięższych chwilach jego życia. Harry Potter. Pakiet 7 książek od J.K. Rowling to okazja, by poznać jak potoczą się dalej losy młodego czarodzieja oraz jak wspaniałych ludzi na swojej drodze spotka.